Karta Grupy

Zapisz się on-line na spotkanie konsultacyjne. Skontaktuje się z Toba nasz konsultant i ustali dokładny dzień i godzinę konsultacji.
Zapisy online
Nazwa grupy:
Wrocław - Terapia grupowa zaburzeń odżywiania (grupa otwarta)

Ogólne info:
Info dot zaburzeń odżywiania: Wśród zaburzeń odżywiania wymienia się m.in.: jadłowstręt psychiczny (anoreksję), żarłoczność psychiczną (bulimię), czy kompulsywne objadanie się. Trudnością osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania nie jest tylko i wyłącznie racjonalne odżywianie i dieta. Problemy emocjonalne osób z zaburzeniami odżywiania dotyczą zazwyczaj trudności w zakresie separacji / indywiduacji od rodziców, ustalania granic, budowania autonomii, trudności w relacjach rodzinnych i interpersonalnych, deficytów emocjonalnych, braku samoakceptacji własnej osoby, własnego ciała lub płci, trudności w uświadomieniu sobie i ekspresji negatywnych emocji, trudności w przyjmowaniu wsparcia emocjonalnego. Czasami zaburzenie odżywiania wiąże się także z innymi problemami, jak urazy emocjonalne związane z przemocą w rodzinie, uzależnieniami, czy nadużyciami seksualnymi w przeszłości. Dzięki udziałowi w grupie terapeutycznej poznasz: - źródła i podstawowe przyczyny zaburzeń odżywiania - cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej (niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie, głęboka potrzebę tłumienia prawdziwej siebie, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, ambiwalentne emocje w stosunku do rodziców, deficyty emocjonalne, negatywne schematy myślenia itp.) - ćwiczenia na obiektywne obserwowanie siebie - ćwiczenia na rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego - ćwiczenia na odczuwanie siebie, rozróżniania sygnałów z ciała, - własne emocje i potrzeby, oraz nauczysz się je wyrażać, - własne granice i zbudujesz swoją autonomię, - jak budować relacje z otoczeniem i usprawnić komunikację, - jak radzić sobie z nawrotami choroby, - jakie zmiany wprowadzić we własne schematy myślenia, - jak zdrowo się odżywiać, - jak się samorealizować i być szczęśliwą osobą, - jak żyć i nie koncentrować się tylko na jedzeniu.Cel terapii: Celem terapii jest poprawa funkcjonowania oraz nabycie umiejętności lepszego radzenia sobie z przeżywanymi trudnościami, poprzez systematyczny wgląd w ich przyczyny. Warunki uczestnictwa w terapii: Warunkiem uczestnictwa w terapii grupowej jest konsultacja indywidualna z osobą prowadzącą grupę celem diagnozy zaburzeń odżywiania i określenia najlepszej formy terapii dla uczestnika grupy.


Odbiorcy grupy:
Adresatami grupy terapeutycznej są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania: anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się.

Rodzaj grupy:
Grupa Otwarta

Prowadzący:
Marzena Szczygieł

Opis prowadzącego:

Marzena Szczygieł - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, kierownik programu Młodzieżowego Klubu Abstynenta, prezes Stowarzyszenia JESTEM zajmującego się terapią i profilaktyką uzależnień. Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. W terapii pracuje z osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN Warszawa, Towarzystwie Promocji Zdrowia, KARAN Warszawa, Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN Warszawa, NORDISK, PSMP Amsterdam, Instytucie Kształcenia Nauczycieli Kalisz, Instytucie Psychoterapii Wrocław, WOTUiW Wrocław.Data rozpoczęcia:
19-10-2015

Data zakończenia:
17-10-2016

Dzień tygodnia grupy:
Środa

Godziny grupy:
18.00-20.00

Cennik:

Koszt jednorazowej indywidualnej konsultacji psychologicznej (przed rozpoczęciem grupy) to 50 zł. Koszt 1 sesji grupy terapeutycznej (2 h) to 60 zł. Opłata za grupę wnoszona jest z góry za 1 miesiąc (4 spotkania - 240 zł). 

Adres grupy:

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii


ul. Sienkiewicza 116/4


50-347 WrocławOrganizator:

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.Info o organizatorze:

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii to wiodący na Dolnym Śląsku specjalistyczny ośrodek medyczny, którego głównym atutem jest doświadczony i starannie wyselekcjonowany zespół wysokiej klasy specjalistów: psychiatrów, psychologów, seksuologów, logopedów. Nasi specjaliści stale pracując nad podnoszeniem własnych kwalifikacji uczestniczą w licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz specjalistycznych szkoleniach. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalny warsztat pracy oraz doskonała współpraca wewnątrz zespołu, pozwala oferować naszym pacjentom kompleksowe oddziaływanie - od postawienia diagnozy klinicznej po wszechstronną ofertę pomocy - psychoterapię indywidualną, terapię grupową, rodzinną czy małżeńską. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii prowadzi także najwiekszą na Dolnym Ślasku Pracownie Testów Psychologicznych. W naszej ofercie jest blisko 100 narządzi diagnostycznych. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii współpracuje także z ogólnopolskimi i regionalnymi mediami. Nasi specjaliści są często zapraszani jako konsultanci i eksperci do licznych programów telewizyjnych, radiowych, czy publikacji prasowych (TVN, TVP, TV4, Gazeta Wyborcza, Twój Styl itp). Dbając o wysoką jakość świadczonych przez DCP usług zapewniamy naszym pacjentom przyjazną, rodzinną atmosferę oraz warunki pełne komfortu, dyskrecji i intymności.Kontakt:

tel: +48 71 332 36 70


tel: +48 71 361 60 35


e-mail: info@dcp.wroclaw.plZapisy:

Rejestracja Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii


ul. Sienkiewicza 116/4


50-347 Wrocław


tel. +48 71 332 36 70


e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

Proszę wypełnić wszystkie pola.
Formularz został wysłany.
Wyślij zgłoszenie
Zamknij

Dodaj Grupę

Twoje imię i nazwisko*:
Twój adres e-mail*:
Twój nr telefonu*:
*Dane organizatora (niewidoczne na www)
Nazwa grupy:
Ogólne info:
Odbiorcy grupy:
Rodzaj grupy:
Prowadzący:
Opis prowadzącego:
Data rozpoczęcia:
Data zakończenia:
Dzień tygodnia grupy:
Godziny grupy:
Cennik:
Województwo:
Miasto:
Adres grupy:
Organizator:
Info o organizatorze:
Kontakt:
Zapisy:
Dodaj grupę
Proszę wypełnić wszystkie pola.
Formularz został wysłany. Grupa musi jeszce zostać zatwierdzona przez administratora.